Hakkımızda

Hakkımızda


Yaytek, 1978 yılında Konya'da başlamış olduğu yay imalatına 2010 yılı itibari ile yeni bir vizyon ve anlayışla sektöründeki teknolojik gelişmelerin izinde, kaliteyi, sürdürülebilirliği ve izlenebilirliği ilke edinmiş bir firma olarak devam etmektedir.
Yaytek 5,000 m2 kapalı olmak üzere toplamda 10,000 m2 alanda, egitimli teknik kadrosu ve dünyada kalitesini ispatlamış makine parkuruyla metali sanata dönüştürerek , her bir müşterinin talebine terzi işi özel çözümler sunmaktadır.
45 yılllık deneyimi ile Yaytek, üretmiş olduğu her bir yayda tecrübesini, uzmanlığını ve kalitesini kanıtlamıştır. Ayrıca Firmamız MES-ERP sistemleri ile operasyonel yetkinliğini maksimize etmiştir ve etmeye devam etmektedir.
Üretim hattımızda 0,20 mm den 13,00 mm tel çapına kadar Soğuk Sarım baskı yayları, çekme yayları, kurma yayları, tel form yayları ve kare tel yayların üretimi gerçekleştirilmektedir.
2020 yılı itibari ile başlayan arge ve inovasyon çalışmaları sonucunda Yaytek, Sıcak sarım Yay İmalatı parkurunu 2023 yıl sonu itibarıyla devreye alarak 16,00 mm'den 50,00 mm'e kadar Sıcak Sarım yay imalatı kabiliyetine ulaşmış olacaktır.